כתבות

בעל החיים הגריאטרי

מאת: ד"ר איתי יעקבי, 25 באפריל 2018
זקנה היא לא מחלה בזכות רפואה מונעת טובה (חיסונים, הדברת פרעושים וקרציות, בדיקות שגרתיות) ותזונה נכונה, החתולים והכלבים שלנו מגיעים היום לתוחלת חיים ארוכה שבעבר נחשבה לדמיונית. אבל עם הגיל מזדקנים גם איברי הגוף, ועולה הסבירות להתפתחות של מחלות. לכתבה המלאה »

טיפול בגור כלבים

מאת: ד"ר ענת אהרונוביץ', ד"ר איתי יעקבי, 25 בדצמבר 2017
אימוץ גור כלבים חדש הוא חוויה מרגשת ומשמחת אך גם מביאה עמה שאלות וחששות. בכתבה זו תוכלו לעיין בנושאים שונים הנוגעים בטיפול בגור החדש שלכם ולקבל מענה לשאלות בנושאים כגון: סביבת המחיה של הגור, מזון מומלץ, חיסונים, טיפוח ועוד. לכתבה המלאה »

השמנת יתר בכלבים וחתולים

מאת: ד"ר איתי יעקבי, 27 במרץ 2017
השמנת יתר, מגפה משמעותית בחברה המערבית של המאה ה-21, לא פוסחת על ידידינו הפרוותיים. הספרות המדעית קושרת בין השמנת יתר בחתולים וכלבים לבין מחלות כרוניות שונות- דלקות פרקים, סכרת, קשיי נשימה – ואפילו ירידה בתוחלת החיים. לכתבה המלאה »

קדחת קרציות בכלב (CANINE MONOCYTIC EHRLICHIOSIS)

מאת: ד"ר מרב רדושיצקי וד"ר איתי יעקבי, 14 בפברואר 2017
המחלה נגרמת על ידי חיידק תוך תאי (ריקציה) הקרוי "ארליכיה קניס" (Ehrlichia canis). החיידק מועבר על ידי קרצית הכלב החומה (Rhipicephalus sanguineus) בזמן הנשיכה של העור. החיידק מצוי ברוק של הקרצית, וכאשר רוק נגוע בא במגע עם הדם... לכתבה המלאה »

תולעת הפארק (Spirocerca lupi) – הידבקות ומניעה

מאת: ד"ר איתי יעקבי, 12 בפברואר 2017
במהלך הנדידה בין איברי הגוף התולעת גורמת לדלקות, דימומים ועד נמק ברקמות השונות. הנדידה דרך אבי העורקים עשויה לגרום לפגיעה בדופן שלו (מפרצת) עד כדי קרע מלא, דימום פנימי חמור ומוות אקוטי במיוחד תוך שעות בודדות. לכתבה המלאה »

מכת חום בכלבים וחתולים

9 בפברואר 2017
מכות חום בכלבים הן תופעה נפוצה שעלולה מהר מאוד להסתיים במוות. כלבים וחתולים כאחד, מאוד רגישים למכות חום. חשוב מאוד לדעת על כך ולמנוע זאת. לכתבה המלאה »
חזרה למעלה

תפריט נגישות