חדשות

חזרה לכל החדשות »

הודעה חשובה לבעלי הכלבים!!!!

16 בפברואר 2017

לאחרונה התרבו באזור מקרי התחלואה בתולעת הפארק. הכלבים נדבקים במחלה זו ע"י אכילה של חיפושיות זבל קטנטנות המסתובבות בגינות הביתיות והציבוריות. הן ניזונות בין היתר מהפרשות של כלבים אחרים וחתולים. החיפושית אוכלת את הביצה שמפריש הכלב שחולה בתולעת הפארק מתוך הצואה שלו. בתוך החיפושית מתפתחת מהביצה לרווה (צורה צעירה) של התולעת. הכלבים אוכלים את חיפושיות הזבל המכילה את הלרווה כאשר הם מסתובבים בגינת הבית או בשטחים הציבוריים ונדבקים במחלה. המחלה עשויה להיות קשה מאוד ומסכנת חיים. בעיקר כאשר אינה מאובחנת בזמן.

 

התולעת הבוגרת אדומה, מגיעה עד אורך של 6-7 ס"מ, וחיה בדופן הוושט של הכלב במבנה הקרוי גרנולומה.

 

עד כה המלצנו לתת טיפול בזריקה נגד תולעת הפארק אחת ל-3 חודשים. לצערנו , השבוע התגלתה המחלה בצורה קשה בכלבה שקיבלה את הטיפול כך ובכל זאת נדבקה. בעקבות המקרה אנחנו נאלצים לעדכן את צורת הטיפול ולטפל כפי שעושים באזורים נגועים מאוד במרכז הארץ. אנו ממליצים מעתה לתת טיפול בזריקה פעם בחודשיים במרפאה ופעם בחודשיים בסירופ בבית. כך שהטיפול יעשה אחת לחודש בזריקה ובסירופ לסירוגין .
לקוחות שרוכשים חבילת חיסונים עבור כלביהם יוכלו לקבל 6 זריקות נגד תולעת הפארק לשנה + 6 מנות של סירופ למתן בבית בעלות נוספת של 130 שקלים נוספים בסך הכל.
דרך נוספת להילחם במחלה היא להקפיד לאסוף את הפרשות הכלבים בשטחים הציבוריים והפרטיים. לשם כך צריך , כמובן, שכולנו נגלה מידה ראויה של אחריות.
אנו לרשותכם בכל שאלה והסברים נוספים.

חזרה למעלה

תפריט נגישות