זנבו האבוד של "הנרי".

הסיפור שלפניכם מוקדש  בהערכה רבה ליסמין טונג'י  ולהנרי.

אנשים טובים כמו יסמין, שאנחנו פוגשים באמצע הדרך. הם שנותנים לנו את הכוח להמשיך ולהתמיד. טוב הלב , האופטימיות והנכונות למאמץ כל כך נוגעים ללב כך שאי אפשר לעמוד מנגד ולא לעזור.  

סיפורו של הנרי 

הנרי הגיע אלינו למרפאה לפני כמה חודשים. יסמין מצאה אותו ברחוב והביאה אותו למרפאה.
כאשר הגיע היה כבן 3 חודשים ומשקלו פחות מקילוגרם אחד. הוא נראה נורא. נחיריו הקטנים היו סתומים מהפרשה ונזלת, הוא השתעל וחרחר וסבל משלשולים . זנבו היה קטוע בקצהו ונראה חסר תחושה לכל אורכו . אבל למרות הכול  הוא היה מלא רוח חיים. היה ברור שהוא הטיפוס הלוחם שרוצה לשרוד ויהי מה. למזלו הוא פגש את יסמין שגם היא לוחמת.

נראה היה כבר מההתחלה שכנראה לא תהיה ברירה ונאלץ לקטוע את זנבו לגמרי. אבל הוא היה כ"כ ירוד וחששנו שלא יוכל לעמוד בניתוח .לכן טיפלנו קודם בבעיות האחרות שלו.

 במשך כ-3 חודשים הגיע הנרי למרפאה פעמים רבות. בכל פעם שפתרנו לו בעיה אחת צצה לה בעיה אחרת. כשהפסיקה הנזלת , התגבר השלשול. כשנגמר השלשול החלו בעיות עור וגרודים קשים עם פצעים עמוקים ואח"כ הופיעה גם פטרת בעור. ואח"כ שוב השתעל מאוד . סה"כ נאלצנו לטפל בהנרי  בחמישה סוגי אנטיביוטיקה שונים לסרוגין, בתכשיר אנטי פרזיטרי ובשמפו נגד פיטריות לעור. תקופה מסויימת היה על הנרי לענוד לצווארו קולר אליזבט.
(קולר אליזבט הוא קולר פלסטיק בצורת אהיל ששמים סביב הצוואר והוא נועד להגן על צווארו, אוזניו ופניו של הנרי מפני גרוד בציפורניים.).

כל הזמן הזה , בעוד המערכת החיסונית של הנרי מתמודדת עם הזיהומים שתקפו אותו, הוסיף הנרי ללעוס את זנבו כי הזנב היה חסר תחושה ונשרך מבלי שהנרי יכול היה להזיזו . כתוצאה מכך היה זנבו של הנרי פצוע מאוד.

יסמין לא התייאשה . היא ומשפחתה טיפלו בהנרי במסירות והקפידו לתת לו כל טיפול שהצענו. היא גם לא היססה להבהילו למרפאה ו"לנדנד לנו"  בכל פעם שנראה היה לה שחלה נסיגה במצבו או שהתקדמותו לא השביעה את רצונה.

כאשר סוף סוף התחזק הנרי והגיע למצב גופני ראוי הרדמנו אותו לניתוח סירוס וגם לצורך קטיעת הזנב. לפני שקטענו את הזנב עשינו גם צילומי רנטגן לעמוד השדרה . בצילומים רואים נתק ברור בחוליות הזנב  הראשונות.

את קטיעת הזנב עשינו במרחק של כמה חוליות אחרי הנתק . זאת היתה פשרה. מצד אחד רצינו לקטוע כמה שיותר מהאזור חסר התחושה  כדי שהוא לא ימשיך ללעוס ולפצוע את עצמו . מצד שני לא ניתן לבצע קטיעת זנב כל כך קדמית כי אז פוגעים בפי הטבעת.

הנרי עבר את הניתוח בגבורה. החלים יפה ומהר והפך לחתול יפה ובריא.

וזהו הנרי לאחר שהחלים .

חזרה למעלה

תפריט נגישות