שימי חד עין

שימי הוא חתול רחוב שהובא לקבלת טיפול בקריאת חירום , הוא היה גור כבן כחודשיים שנמצא נטוש וחולה, בבדיקה היה נראה כי שימי ירוד מאוד במשקלו, מיובש, עין שמאל שלו נפוחה ועצומה, ובפתיחת העפעפיים נתגלתה עין פגועה ומנוונת המפרישה מוגלה. פרוותו נשרה ברובה, שימי שכב ונשם בקושי והיה חשש גדול לחייו. הוא היה חלש מידי לעבור טיפולים בהרדמה והחל לקבל טפול כללי להצלת חייו

שימי קיבל טיפול תומך והתחזק. כעבור כחדשיים הוכנס שימי לניתוח להוצאת עינו השמאלית. ישנם גורמים רבים היכולים לפגוע בעיני חתולים לא מחוסנים ברחוב והחשד היה כי שימי סבל מדלקת עיניים ויראלית או חידקית לפני הגעתו למרפאה.

במהלך הניתוח להוצאת עינו הפגועה של שימי, נעשו שטיפות של חלל ארובת העין, נוזל השטיפה החל להתנקז מפצע ישן שהיה חבוי קדמית לאוזנו של שימי, בשטיפות נוספות שנעשו-יצא יחד עם נוזל השטיפה מלען כשקצהו המחודד פונה כלפי חוץ.

קשה לדעת מה בדיוק קרה לשימי בתקופה שבה החל האירוע. החיבור הברור בין שטיפת חלל העין והמלען שנפלט ממקום מקורב מחשידה כי המלען עבר נדידה שכללה בדרכה את העין וגרמה לאיבודה. הכאבים והזיהום שנגרמו כתוצאה מנדידה של מלען זה, גרמו למצבו הכללי הירוד והפסקת האכילה ואם לא היו מביאים אותו לטפול, סביר להניח כי שימי היה מוצא את מותו כתוצאה ממלען אחד קטן.

שימי כיום חתול בוגר, חי חיים מלאים וטובים, הוא צייד מצויין למרות נכותו, הוא טוב לב ושמנמן.

 

חזרה למעלה

תפריט נגישות